Антарктида стає ближчою завдяки безлімітному інтернету

Фото Вячеслава Марченка, НАНЦ

На станції “Академік Вернадський” встановили супутникову антену General Dynamics діаметром 2,4 м. Відтепер українські полярники отримали безлімітний за кількістю трафіку інтернет.

Підтримати антарктичну станцію вирішила українська ІТ-компанія MacPaw, яка подарувала антену і весь комплекс ІТ-обладнання для нової якості зв’язку загальною вартістю близько 30 тис. доларів. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

Апаратура здолала довгий шлях, ускладнений пандемічними обмеженнями, але нарешті дісталася найвіддаленішої точки планети, де працюють українці.

Фото Вячеслава Марченка, НАНЦ

Обладнання також підвищило швидкість підключення до мережі Інтернет та збільшило швидкість передачі даних в мережу у 8 разів: з 500 Kb/s до 4 Mb/s.

“Дослідження полярних регіонів, океану та космосу є маркерами, що відрізняють країни першого світу від країн третього. Я дуже радий, що саме прогресивний молодий український ІТ-бізнес розуміє навіщо Україні досліджувати Антарктиду і готовий своїми грошима підтримати нашу науку. Саме така синергія науки та приватного сектору виводить країни з бідності до технологічних проривів та економічного процвітання”, – зазначив у коментарі директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

До цього загальний обсяг трафіку на місяць був 30 GB. А 3 роки тому полярники взагалі не мали нормального зв’язку зі світом: лише раз на тиждень можна було надсилати та отримувати текстові повідомлення.

Тепер же учасники експедицій матимуть необмежений зв’язок з “великою землею” та, насамперед, зі своїми рідними. І, звісно, зніматимуть більше цікавих відео про Антарктиду та свою роботу.

НАНЦ висловлює вдячність партнерам з MacPaw за такий чудовий і корисний подарунок.


А тим часом зимівники 26-ї Української антарктичної експедиції після карантину відправилися з Чилі в Антарктиду. 10 квітня 9 учасників експедиції вирушили з порту Пунта-Аренас до станції «Академік Вернадський». Ще троє їхніх колег з числа технічних фахівців прибули на станцію кілька тижнів тому й долучилися до процесу масштабної модернізації, яка нині триває на українській антарктичній станції. Учасники експедиції успішно пройшли двотижневий карантин і тепер долають протоку Дрейка – найбільш штормове місце планети.

З собою вони везуть на станцію запас їжі та пального на цілий рік. Після їхнього прибуття відбудеться перезміна, і додому відправиться команда 25-ї УАЕ та сезонний загін. Побажаємо ж їм спокійного Дрейка і гарної мандрівки!

Фото Оксани Савенко, НАНЦ

 

Related posts

Leave a Comment